GenelOkuyucu Yazıları

Çocukların Kaleminden İnciler

Melike Bülbül/Kayseri Yaş:10

                                                         YARDIMLAŞMANIN GÜZELLİĞİ

Birisi sizlere yardımlaşmak nedir diye sorduğunda, Eminim ki çoğu kişi bir kişinin işini gönüllü olarak birlikte yapmak veya o kişi olmadan onun işini onun adına başkasının yapmasına denir diyecektir. Evet doğrudur; Çünkü yardımlaşmak gerçekten de budur.

Mesela birinin annesi yemek yaparken ona yardım etmesi ne kadar da güzel değil mi? O yemeğin içerisinde senin de bir emeğin sevgin var.  Hem bu işe yardım ettiğin için Allah sana birçok sevapta verir. Bir de şu fırınlardaki ekmek askılarını düşünelim. Parayı veren kişi bir ekmek daha alıyor yoksullar için. Ekmeği alan kişi bunun parasını veren kişiyi bilmiyor. Parayı veren kişi de ekmeği alanı görmüyor. Ama sonunda ikisi de mutlu oluyor. Bilmediğin birisine yardım ederek mutlu olmak ne kadar da güzel bir duygu değil mi?

Ama bir de şu var ki, bazı kötü insanlar birbirleri ile yardımlaşarak diğerlerine savaş açıyorlar. Ben bir de şunu anlamıyorum; küçük çocuklar kavga edince kızıyorlar. Ama gidip büyükler birbirleriyle savaş yapıyorlar. Bu nedenle de herkes birbiriyle küs ve düşman oluyor. Güzel duygular yok olunca ortada ne yardımlaşma kalıyor ne de sevgi saygı!..

Yani ben istiyorum ki; bu küslüğü ve düşmanlığı önleyip kardeş olalım. Herkes birbirine yardım etsin. Dünyamız güzelleşsin ve herkes cennette buluşsun…  17 Mart 2020

Daha Fazla

İktibas Çizgisi

İktibas Çizgisi Yönetici

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir