Genel

İktibas Çizgisi Haziran Sayısı Çıktı

İktibas Çizgisi Haziran 2020/466-32. Sayısı Abdullah PAMUK’un kaleme aldığı “İvmelenen “YENİ DENGE” Arayışı Ve “DARBE” Tartışmaları” manşeti ile okuyucusuyla buluşuyor.

Bu sayımızda, Kavram Bölümünde “Fısk” konusunun işlendiği yazıyı okuyabilirsiniz.

Düşünce yazılarında,

Hüseyin BÜLBÜL’ün “Hiçbir Nimete Bedelini Ödemeden Ulaşılmaz”  Osman COŞKUN’un  “İmanınıza Şahit Tuttuğunuz Allah’ı Amelinize de Tutsanız Ya!” Muhammed CELİL’in  “İzzet ve Şeref Kimin Yanında?” Hamdi AKAN’ın “Müslüman’ız Ama (!) Mümin !) değiliz?”  Harun GÖRMÜŞ’ ün  “Körü-Körüne Bağlılıklar” Haydar ÖZTÜRK’ün “Kur’an Okuma Biçimleri (1) (Selefî/Geleneksel/Literal/Lâfzî Okuma Biçimi )” Enes TARIM’ın “Nesiller Arası Diyalog Sorunu” Şeref BÜLBÜL’ün Kalplere İnemeyen İlmihaller” yazılarını bulabilirsiniz.

Temel Düşüncelerimiz:

Bu sene dosya halinde yayınlayacağımız Temel Düşüncelerimiz in dördüncüsü olan Temel Kaynağımız Kur’an”(devam) başlıklı bölümü bulabilirsiniz

Sanat-Edebiyat Bölümünde  ;

Enes GÜNASLAN’ın yayına hazırladığı Arif AY’a ait “ÖTEYE MEKTUPLAR / Büyük Sevdaların Adamına” başlıklı çalışmayı ;

Bir Dergi Bir Alıntı Bölümünde

Aliya İzzetbegovic’in “Müslümanlar Neden Geri Kaldı*” başlıklı alıntı yazısını bulabilirsiniz.

Mektuplara Cevaplarda ise

Hüseyin BÜLBÜL’ün okuyucularımızdan gelen sorular üzerine Vahiy Gömleğinin Hayata Giydirilmesi Resullerin İşidir yazısının yanı sıra.

Dergimizin gündem bölümünde ise, her zamanki gibi özenle seçip iktibas ettiğimiz köşe yazılarını sizlerin istifadesine sunduk, zevkle okuyacağınıza inanıyoruz.

 

Abonelik İçin:mektup@iktibascizgisi.com

İktibas Çizgisi Kayseri Bürosu: Cumhuriyet Mah. Vatan Cad. Kiraz Apt. No: 21/3 ] Melikgazi/KAYSERİ 

İktibas Çizgisi İstanbul Temsilciliği: Akşemsettin Mah. Fevzipaşa Cad. No: 43 D.:5 Fatih/İSTANBUL  {Fatih Camii karşısı} Tel: 0 545 648 75 08  

Daha Fazla

İktibas Çizgisi

İktibas Çizgisi Yönetici

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlginizi Çekebilir

Kapalı