DuyurularEtkinliklerGenel

İktibas Çizgisi Mayıs Sayısı Çıktı

İktibas Çizgisi Mayıs 2023/466-67. Sayısı Abdullah PAMUK’un kaleme aldığı Türkiye’ninSistem-İçi Çıkış Arayışında KRİTİK SEÇİMLER” manşeti ile okuyucusuyla buluşuyor.

Bu sayımızda, Kavram Bölümünde “İslam Hukukunda Ülke Kavramı (Darul İslam Darul Harb) ” konusunun işlendiği yazıyı okuyabilirsiniz.

Düşünce yazılarında;

Hüseyin Bülbül’ün “Allah Her Şeyi Biliyor Fakat “İnsan” Haddini Bilmiyor” Osman COŞKUN’un “Allah Yarattıklarına  Zulmeder Mi?” Hamdi AKAN’ın “Hayatı İnşa etmek mi? Var olanı idame ettirmek mi?”  Muhammed CELİL’in  “Allah Dilese Biz de İman Ederdik” Harun GÖRMÜŞ’ ün “İslâm’ı “Olduğu Gibi” Kabûl Edememek” Şeref Bülbül’ün “Elhamdülillah Ramazan Geldi” Aa Yine mi Geldi?”  Kadir TURAN’ın “Seçim 2023” yazılarını bulabilirsiniz.

Sanat-Edebiyat Bölümünde;

Enes GÜNASLAN’ın hazırladığı Muhammed Kutub’un  “Düzeltilmesi Gereken Kavramlar” kitap özeti- ve Alev Alatlı’nın “Çocuklarımıza dünya okur-yazarlığı kazandırmalıyız” başlıklı röportajını bulabilirsiniz.

Bir Kitap/Site/Dergi Alıntı Bölümünde ;

Ercüment Özkan’a ait İnanmak ve Yaşamak kitabından “Seçim” ve Erdem UYGAN’ın “Kur’an’da Kıst القسط Kavramı-Kur’an Metodu” yazılarını bulabilirsiniz

Dergimizin gündem bölümünde ise, her zamanki gibi özenle seçip iktibas ettiğimiz köşe yazılarını sizlerin istifadesine sunduk, zevkle okuyacağınıza inanıyoruz.

 

Abonelik İçin:mektup@iktibascizgisi.com

İktibas Çizgisi Kayseri Merkez Bürosu: Cumhuriyet Mah. Vatan Cad. Kiraz Apt. No: 21/3 ] Melikgazi/KAYSERİ 

Tel:0537 741 02 33

İktibas Çizgisi İstanbul Temsilciliği: Akşemsettin Mah.Öksüzce Hatip Sok. No:20 Daire1  Fatih / İSTANBUL

Tel: 0 545 648 75 08  

 

Daha Fazla

İktibas Çizgisi

İktibas Çizgisi Yönetici

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlginizi Çekebilir

Kapalı