DuyurularEtkinliklerGenel

İktibas Çizgisi Ocak Sayısı Yayınlandı

İktibas Çizgisi Ocak 2022/466-51. Sayısı Abdullah PAMUK’un kaleme aldığı Sistem-İçi” Savaş’da Önyargısız REEL-POLİTİK Okumalar” manşeti ile okuyucusuyla buluşuyor.

Bu sayımızda, Kavram Bölümünde “Muhkem ve Müteşabih” konusunun işlendiği yazıyı okuyabilirsiniz.

Düşünce yazılarında;

Hüseyin Bülbül’ün “İltifatın Böylesi Hak Edene Yakışmaz mı?” Osman COŞKUN’un  “Hak Geldiği Halde Batıl Niçin Yok Olmadı?” Muhammed CELİL’in  “Neslin Geleceğinden Kaygılanmak”  Hamdi AKAN’ın “İnsan Olmak mı? İnsan Kalmak mı?” Haydar ÖZTÜRK’ün  “Âdem-İblis Kıssası Ve Düşündürdükleri” Harun GÖRMÜŞ’ ün “Modern Paradigmayı Benimsemek” Enes TARIM’ın “Yahudi Teolojisinin Oluşumunda Göç ve Sürgünlerin Rolü” Şeref BÜLBÜL’ün “Günden Güne Müminlerin Yaşamları Daralıyor”  yazılarını bulabilirsiniz.

Mektuplara Cevaplarda;

Hüseyin BÜLBÜL’ün okuyucularımızdan gelen sorular üzerine “Resul ve Nebi Kavramlarının Farkı ve Önemi” yazısının yanı sıra.

Sanat-Edebiyat Bölümünde;

Enes GÜNASLAN’ın hazırladığı  Aydın UZKAN’a ait  “Toprağın Lisanı” yazısını ve Sezai Karakoç’un Aliya İzzetbegoviç’e yazdığı mektubu bulabilirsiniz.

Bir Dergi/Site/Kitap Bir Alıntı Bölümünde ;

Ercüment Özkan’ın İnanmak ve Yaşamak kitabından alıntılanan “Yükselen Ya Da Düşen Değerler” ve Açık Görüş sitesinden alıntılanan Mehmet Akif ÇEÇ’e ait “Entelektüel Cihad!”  yazılarını bulabilirsiniz

Dergimizin gündem bölümünde ise, her zamanki gibi özenle seçip iktibas ettiğimiz köşe yazılarını sizlerin istifadesine sunduk, zevkle okuyacağınıza inanıyoruz.

Abonelik İçin:mektup@iktibascizgisi.com

İktibas Çizgisi Kayseri Bürosu: Cumhuriyet Mah. Vatan Cad. Kiraz Apt. No: 21/3 ] Melikgazi/KAYSERİ 

Tel:0537 741 02 33

İktibas Çizgisi İstanbul Temsilciliği: Akşemsettin Mah.Öksüzce Hatip Sok. No:20 Daire1  Fatih / İSTANBUL

Tel: 0 545 648 75 08  

Daha Fazla

İktibas Çizgisi

İktibas Çizgisi Yönetici

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlginizi Çekebilir

Kapalı