DuyurularEtkinliklerGenel

İktibas Çizgisi Şubat Sayısı Yayınlandı

İktibas Çizgisi Şubat 2023/466-64. Sayısı Abdullah PAMUK’un kaleme aldığı “Yeni TÜRKİYE –“Anlaşamadığı Dost(!?)” RUSYA, “Sözde Müttefik(!)” ABD-” manşeti ile okuyucusuyla buluşuyor.

Bu sayımızda, Kavram Bölümünde “Taqıyye (Takiyye)” konusunun işlendiği yazıyı okuyabilirsiniz.

Düşünce yazılarında;

Hüseyin Bülbül’ün “Gölgede Kalan Yanımız” Osman COŞKUN’un “Allah’ın Ayetlerinden Habersiz Gibi Yaşamak Hoşunuza Gidiyor” Muhammed CELİL’in  “‘Mele’ ve Allah Resulleri” Hamdi AKAN’ın “Tek Kişilik!  Ümmet Bilinci” Haydar ÖZTÜRK’ün  “Gelenek Prangası” Harun GÖRMÜŞ’ ün “Gücümüz Neye Yeter?” Enes TARIM’ın “İzmirli Bir Mesih Öyküsü: Sabetay Sevi” Şeref Bülbül’ün “Müslümanım Diyenler İslam Adına Yaşadıklarını Sorgulamalıdırlar (2)” Erdem UYGAN’ın “Kesilmesi Emredilen Hırsızın Gücü Olabilir Mi?” yazılarını bulabilirsiniz.

Sanat-Edebiyat Bölümünde;

Enes GÜNASLAN’ın hazırladığı Melek PAŞALI “Edebiyatın İdeoloji İle İmtihanı” ve Burak YEDEK’e ait “Türk Müziği’ne Dair” yazılarını bulabilirsiniz.

Bir Kitap/Site/Dergi Alıntı Bölümünde ;

Ercüment Özkan’a ait İnanmak ve Yaşamak kitabından “Din Bir Ön Kabül Müdür?” ,Seyyid KUTUB’un- Kuran’ın Gölgesinden Mesajlar kitabından “İslam Anayasasının Temeli” ve  Dünya Bülteni’nden -Tercüme Deniz Baran’a ait “Malcolm X’in Hac Sırasında Yazdığı Mektup”– bölümüne ait yazıları bulabilirsiniz

Dergimizin gündem bölümünde ise, her zamanki gibi özenle seçip iktibas ettiğimiz köşe yazılarını sizlerin istifadesine sunduk, zevkle okuyacağınıza inanıyoruz.

 

Abonelik İçin:mektup@iktibascizgisi.com

İktibas Çizgisi Kayseri Merkez Bürosu: Cumhuriyet Mah. Vatan Cad. Kiraz Apt. No: 21/3  Melikgazi/KAYSERİ 

Tel:0537 741 02 33

İktibas Çizgisi İstanbul Temsilciliği: Akşemsettin Mah.Öksüzce Hatip Sok. No:20 Daire1  Fatih / İSTANBUL

Tel: 0 545 648 75 08  

Daha Fazla

İktibas Çizgisi

İktibas Çizgisi Yönetici

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir