GenelYazarlardanYazılar

Müminlere Müjdeler Müslümanlara Maşallah!

Şöyle bir anımla yazıma başlamak istiyorum.

Bu maşallahı olan müslümanların seçtiği sistemin bir  fabrikasında yöneticilik yapıyordum. Bu sistem bir nevi beni sürgüne gönderdi . Sana ne lâzım iş yerinde helal ,haram ,namussuzluk ,hırsızlık ,bırak kim kime dum duma . Bir  gözünü bir kulağını kapa işine bak. teklifini bile aldım , işte durum ortada ama ben yapamadım,  benim inancım karakterim buna müsaade etmiyordu . Ben inandığım hâk hukuk yöntemiyle beş sene yönettim. Maalesef sonu ölümle tehdide varınca,  bu durum karşısında bir nevi kendimi bin dokuz yüz seksende Avusturya Viyana’ya sürgün ettim. Bir balıkçı marketinde işçi oldum. On iki eylül devrim sonrası Türkiye ‘nin on para etmediği bir zaman,   iş bulma zor , ev bulma zor , bu balıkçı bir market gibi. On tonluk donmuş deposu . Haftada bir ton taze balık akvaryumda canlı, denizde ve tatlı sularda olan  her çeşit var. Şimdi buraya dikkat !  sekiz kişi arasında bir mısırlı arkadaş var . Mütevazi , gömleğinin üst yakası bile kapalı. Üniversite okuyordu , Avusturyalı bir bayanla evlenmiş ki oturum alsın.  Doğum gününde eşi ona bir  kolye hediye almış,  yakası kapalı olduğundan ben bu kolyeyi  hiç göremedim.  Bir gün balık kasalarını yerleştirirken gömleğinin yakası açılmış kolyesi dışarı çıkmış,  aa!  birde ne göreyim,  kolye bir put . Ben bu arkadaşa kızdım, söylendim . ” Bu ne !,  Hristiyan eşin sana put kolye aldı,  sende onu takıyorsun . ”

Arkadaş kahkahalarla gülmeye başladı , ” Yahu ben de hristiyanım tabii  ” , ben şaştım ,  ” Ama senin mısırlı arkadaşların sana bizim selâmımızı veriyor, nasılsın diyorlar,  Elhamdülillah diyorsunuz , kusura bakma ben seni müslüman sanıyordum.”    ”   Bak arkadaş sen de kusura bakma,  ama siz müslümanlar , hele Türkler , işiniz zannetmek,  hep zannediyorsunuz.  İşte sana Kelimei Şahadet , işte sana Muhammeden Resulullah,  dilimle söylüyorum,  ama inanmıyorum.Mısırda bizim konuşma dilimiz arapça ondan böyle konuşuyoruz. Siz söylüyor , inanıyorsunuz da yaşadığınız islâm yaşantınız nerde ? ” .   Maalesef benim ona söyleyecek sözüm olamadı. Sevgili okurlarım,  meseleye girmem için bu açıklamayı yaparak sizi yormuş olabilirim , özür diliyorum. Şimdi asıl meseleye gelmek istiyorum.

Bu sıralarda dünyada hummalı bir çalışma var . Bunun birinci temeli terör , terörist olarak atılmış , dünyada da kabul görmüş. Bunu ilk evvela müslüman ülkeler benimsedi. Batılıların da çok iyi işlerine geldi. Bunu demokrasi, insan hakları olarak lanse edip milyonlarca müslümanı katlettiler.Bunu sağır sultan duydu da , müslümanlar hala ne duymak ne de anlamak istemiyorlar. Şimdi daha tehlikeli bir çalışma var . Ne erkek ne kadın olduğu belli olmayan bir mahlûk meydana getirme çalışmalarını epey bir zamandır başlattılar. Bayağı da mesafe kattettiler.  Batı da bunların klüpleri , dernekleri faaliyet göstermiş , müslüman Türkiyemizde de yaklaşık doksanbin üyeleri var. Modacılar , sosyal medya, televizyon dizileri âdeta bu hususta yarış içinde , veee , sözde de Müslümanım diyenler başlarını kuma sokmuş bekliyorlar. Oğulları trans erkek , homoseksüel , kızları erkekleştiği zaman mı anlayacaklar.  Bu gidişle kızına kızım diye seslenip , oğluna oğlum diyerek sevemeyecekleri zaman yakındır . Bu şekilde söylemeleri halinde büyük ceza da ödeyecekler . Cinsiyet eşitliğine gençler kendileri karar verebilecekler , onun için kızların erkek cinsiyetini ,erkek evlatların da kız cinsiyetini kabul etmişseler,  onlara ne kızım , ne oğlum deyip saçını başını okşamaları cezayı gerektirecektir.  Bunun ben başlarını kuma gömen sözde ezberci zannedici müslümanlara ! Maşallah diyorum . Şimdi gelelim işin ulvi meselesine Allah cc buyuruyor ;  ( Biz insanı ) ( Nutfe halinde sağlam bir yere yerleştirdik , sonra nutfeyi kan pıhtısına çevirdik . Kan pıhtısını bir çiğnemlik etten kemikler yarattık. Kemiklere de et giydirdik, sonra onu başka bir yaratık yaptık .Yaratanların en güzeli olan Allah ne Uludur . Müminin Sur.Ay.13-14 ) . Allah cc bu şekilde insanı yarattı. Rengini, cinsiyetini, boyunu her şeyini seçti, beğendi, dünyaya bir amaç için gönderdi. Bir şey daha seçti , beğendi . ( Bugün sizin dininizi kemale erdirdim . Size olan nimetimi tamamladım ve sizin için din olarak İslam ‘dan razı oldum ( İslamı seçtim) . Maide Sur.Ay.3 ) Kim benim seçtiğim , beğendiğim dinden başka , din ararsa manasına bir ayet daha ( Kim İslam ‘dan başka din ararsa O ( Onlar) bilsin ki O din Ondan ( Onlardan ) kabul edilmeyecek ve O ( Onlar ) ahirette zarara uğrayanlardandır . Ali İmran Sur.85 ) . Allah cc  tabiri caizse üstüne basa basa inananların yüreklerine yedire yedire yerleştiriyor ve diyor ki ;

( Bu Kuran ayetlerini iyiden iyiye düşünsünler ve temiz akıl sahipleri öğüt alsınlar diye sana indirdiğimiz mübarek bir kitaptır . Sad Sur.Ay.29 )

Kısacası ne güzel anlaşılıyor ki Allah cc  insanı yaratıyor ve onun nasıl yaşamasını da açık açık bildiriyor . Sizler başıboş böyle kendi istediğiniz gibi yaşayamazsınız ,  yoksa (İnsanlar ( sadece ) iman ettik diyerek sınanmadan ( hesaba çekilmeden ) bırakılacaklarını mı sandılar ( sanıyorlar) . Ankebut Sur.Ay.2 )

Evet Allah cc  insanı dünyaya halife olarak yarattığını hatırlatarak bir mesuliyet veriyor . Peki bugün bu insanlar , bilhakis müslümanlar Allah ‘ın sunduğu olmazsa olmaz sistemini bırakmışlar , insanı köle gibi kullanabilecekleri sistemleri kurmuşlar , insanları haksızlıkla , zulümlerle , sözüm ona insan hakları , demokrasilerle idare edecekler. İşte herşey ortada. Dünya insanı, en çok ta müslümanlar kan ağlıyor . Bu hususta hesap günü sevgili Peygamberimiz ne diyecek ( Rabbim , gerçekten benim ümmetim bu Kuran ‘ı terk edilmiş ( bir Kitap) olarak bıraktılar. Furkan Sur.Ay 30 ). Allah cc  yemin ederek haber veriyor ki aklımızı başımıza alalım , aklımızı çalıştıralım, gözlerimizi açık görür şekilde sağa sola dağlara , nehirlere, denizlere , yerin altında görebildiğimiz heryerde bizim emrimize verilen havaya suya bu kadar nimetlere hiç akıl çalıştırıp düşünüyormuyuz,. Beğenip yarattığı insana , müslüman Allah cc  ne demiyor ki ! ( Yaptığınız alışverişlerinizde ölçüyü ve tartıyı tam ve doğru tutun . Hileli alıp satmaktan , ölçüp tartmaktan uzak durun . İsra Sur.Ay.35)

( Ey İman edenler , ne mallarınız , ne çocuklarınız sizi Allah ‘ın buyruklarından tutkuya kapılarak alıkoymasın.  Kim böyle yaparsa artık onlar hüsrana uğrayanların ta kendileridirler. Münafikun Sur.Ay 9)

İnanıp iman edenlere hitaben ;

( Bu Kuran her hükmü mutlak doğru, sınırsız ilim ve kudret sahibi olan Allah tarafından yaradılışınızın amacını bildirmek ve O’ na uygun hayat nizamını yaşamaya davet için indirilmiştir. Zümer Sur.Ay.1-2)

O zaman biz inananlar bu Kitaba çok önem verip dilimize göre okuyup öğrenip yaşamamız olmazsa olmamamızdır. Yoksa yukarda yazdığım gibi Batı dünya insan din düşmanları boş durmuyor , yeni bir insan mahluğuna çevirmek için her hileyi , her tuzağı kullanıyorlar . Bizler de çok dikkatli olmalıyız . Hele evlatlarımızı İslamı ahlağa inançlı ve imanlı olarak yetiştirmeliyiz.  Biz Müslümanlar bize yakışmayan gösteriş , israf , desinler , üstünlük taslamak,  bilgiçlik , birbirini çekiştirme gibi Coronadan daha tehlikeli alışkanlıklardan uzak durmalıyız, bizlere bunlar yakışmaz, varlığımıza , maddiyatımıza güvenmemeliyiz.  Buna çok iyi bir atasözü var , tam yerinde  ; ” Güzelliğine güvenme bir sivilce yeter, zenginliğine güvenme bir kıvılcım yeter . ”  Bugün şu açık açık görünüyor ki , biz Müslümanlar maddiyatımıza,  mevkimize,  rütbemize güvenerek insanlığımızı kaybettik , değer yargılarını, saygıyı, sevgiyi , arkadaşlığı , akrabalığı , kardeşliği kaybettik . Eğer gerçekten inanıp iman etmiş iddiasında bulunuyorsak Allah cc  bizi beğenip yaratıp , beğenip,  melek vasıtasıyla mucizevi olarak görevlendirdiği peygamberlerle bize sunduğu kitabımız Kuran ‘a kulak verelim, akıl gücümüz yettiğince yaşamımıza uygulayalım diyorum.

( Allah ‘ı çağıran Salih amel işleyen ve ben müslümanlardanım diyenden daha güzel sözlü kim olabilir. Fusilet Sur.Ay.33)

Bizler ona , şuna , buna uymak gibi bir seçeneğimiz yoktur, yalnız Kuran ‘a uymalıyız. ( Doğruyu , yanlışı , haramı, helâli,  yasal olanı ve olmayanı belirleyendir.  Onun koymuş olduğu kural ve kaideler karşısında herhangi bir varlığın bunlara riayet etmekten başka bir seçeneği yoktur. Ahzab Sur.Ay.36)

İman edip yaşayan müminlere Selam Olsun.

Selam ve Dua ile.

Daha Fazla

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir