DuyurularEtkinliklerHaberler

TÜRDEB’İN, DEMOKRASİ’NİN KORUNMASI VE DARBEYE KARŞI İMZA KAMPANYASINA İKTİBAS’IN CEVABİ NOTU

İktibas Dergisi, Kısa adı TÜRDEB olan Türkiye Dergiler Birliğinin üyesidir, Birliğin mail yolu ile ilettiği “acil dönülmesi” uyarısı ile yayınlamak istenen bildiriye imza ve imza atan Dergilerin Ağustos sayılarında yayınlanması istenmektedir.

İktibas Dergisi, Kısa adı TÜRDEB olan Türkiye Dergiler Birliğinin üyesidir, Birliğin mail yolu ile ilettiği “acil dönülmesi” uyarısı ile yayınlamak istenen bildiriye imza ve imza atan Dergilerin Ağustos sayılarında yayınlanması istenmektedir. İktibas Dergisi olarak verdiğimiz cevabı notumuzu okuyucularımız ile paylaşmak istedik.

S.A Aziz kardeşler!

 İktibas dergisi olarak, aziz İslam’dan başka bir yaşam biçimini ve Rabbimiz olan Allah’ın iradesinden başka hiç bir iradeyi tanımadığımızı beyan ederek, İslam dışı bir kirlilik  olan Demokrasiyi ve, Demokrasiyi yürütenler ile Demokrasiyi bir süreliğine kızağa almaya yeltenen darbecilere de itibar etmediğimizi beyan ederek; bu toplumun yaşam biçimi olan Demokrasinin korunması noktasında Rabbimize verdiğimiz söz gereği tagut’u reddederek aziz İslam’dan başka bir yaşam biçiminin korunması adına yayınlanacak olan bildirilere imza atmayacağımızı beyan ederiz.  

İKTİBAS DERGİSİ

Daha Fazla

İktibas Çizgisi

İktibas Çizgisi Yönetici

İlgili Makaleler

2 Yorum

  1. İktibasın bu duruşu için takdirleri haketmektedir.
    Hepinizden Allah razı olsun.
    Bu duruş hepimiz için çokönemli.
    “içinizden hayra çağıran bir topluluk bulunsun. “

  2. İktibası bu net, nebevi duruşundan dolayı teprik ediyorum. Herkesin biryerlere savrulduğu anlarda, bu çizgiyi hatırlatmak.”Ben Allah’dan başkasına kulluk edermiyim?” diyenlerin işidir. Şeksiz, şartsız kuluğu hakka yapanlara selam olsun.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir