DuyurularEtkinliklerGenel

İktibas Çizgisi Mart Sayısı Yayınlandı

İktibas Çizgisi Mart 2021/466-41. Sayısı Abdullah PAMUK’un kaleme aldığı “SİSTEM-İÇİ” Okumalarla Sütrelenen “YÖNTEM” TARTIŞMALARI manşeti ile okuyucusuyla buluşuyor.

Bu sayımızda, Kavram Bölümünde Adâlet konusunun işlendiği yazıyı okuyabilirsiniz.

Düşünce yazılarında,

Hüseyin BÜLBÜL’ün “Kendini Bilmeyen, Rabbini ve Haddini Bilir mi?”  Osman COŞKUN’un  “Diriler Diyarından Ölüler Diyarına Kovulan Kur’an” Muhammed CELİL’in  “Beyinsizlerin (süfeha) İman Ettiği Gibi mi İman Edelim?” Hamdi AKAN’ın “Ahirette Hesap Veriyorum.*” Harun GÖRMÜŞ’ ün  “İslâm’ı Seçmek Ya da Masallara İnanmak” Haydar ÖZTÜRK’ün “Kur’an’ı Kur’an’la Anlamak (2)” Enes TARIM’ın   “Semavi Dinlerde Yaratılış Serüveni”   Şeref BÜLBÜL’ün ““Para ve Menfaati İlah Edinenler” Onların İflahı Zorlaşmıştır” İsmail KAHVECİ’nin “Kaybettiğimiz Bir Değer:Takva Elbisesi” Ömer YILDIZ’ın “Aslında Hepimiz Biraz Şamanist Biraz Müslüman’ız” yazılarını bulabilirsiniz.

Mektuplara Cevaplarda;

Hüseyin BÜLBÜL’ün okuyucularımızdan gelen sorular üzerine “Ahirini Hesap Etmeyenin Ahireti Hüsran Olur” yazısının yanı sıra.

Sanat-Edebiyat Bölümünde;

Enes GÜNASLAN’ın kaleminden “Bizim Öz Musikimiz” başlıklı çalışmasını bulabilirsiniz

Bir Dergi Bir Alıntı Bölümünde ise;

Rahmetli Ercümend ÖZKAN’ın İktibas Dergisi 133-134-135.sayısında kaleme aldığı “Mealcilik” kavram yazısını ve Gerçek Hayat sitesinde yayınlanan Sevda Dursun/Prof.Dr. Teoman Duralı röportajı “İngiliz-Yahudi Ortaklığında Amerika’nın Yeni Siyaseti” yazısını bulabilirsiniz.

Dergimizin gündem bölümünde ise, her zamanki gibi özenle seçip iktibas ettiğimiz köşe yazılarını sizlerin istifadesine sunduk, zevkle okuyacağınıza inanıyoruz.

 

Abonelik İçin:mektup@iktibascizgisi.com

İktibas Çizgisi Kayseri Bürosu: Cumhuriyet Mah. Vatan Cad. Kiraz Apt. No: 21/3 ] Melikgazi/KAYSERİ 

İktibas Çizgisi İstanbul Temsilciliği: Akşemsettin Mah.Öksüzce Hatip Sok. No:20 Daire1  Fatih / İSTANBUL

Tel: 0 545 648 75 08  

Daha Fazla

İktibas Çizgisi

İktibas Çizgisi Yönetici

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir