DuyurularEtkinliklerGenel

İktibas Çizgisi Eylül Sayısı Çıktı

İktibas Çizgisi Eylül 2023/466-71. Sayısı Abdullah PAMUK’un kaleme aldığı “Nijer/Afrika’da Neler Oluyor!?” manşeti ile okuyucusuyla buluşuyor.

Bu sayımızda, Kavram Bölümünde “Kerahet Vakitleri” konusunun işlendiği yazıyı okuyabilirsiniz.

Düşünce yazılarında;

Hüseyin Bülbül’ün “İnsanı Düzelt ki, Dünya Düzelsin” Osman COŞKUN’un “Bu İş Sadece “Allahümme Salli Ala Muhammed”Demekle Olmuyor Ki? ” Hamdi AKAN’ın “Saf İslam Mirasının Terkinin Sonucu !- ”  Muhammed CELİL’in  “Allah İndindeki Din İslâm’dır” Neden?” Enes TARIM’ın “Din Devlet Ve İtaat İlişkisi” Haydar ÖZTÜRK’ün “Dini Anlama Klavuzu (2)”   Harun GÖRMÜŞ’ ün “Kur’ân’ın Bütünlüğü Üzerine” Ömer YILDIZ’ın “Kader ve Kadercilik” yazılarını bulabilirsiniz.

Sanat-Edebiyat Bölümünde;

Enes GÜNASLAN’ın hazırladığı Bilal DEMİR’in  Uluslararası Anadolu Sosyal Bilimler Dergisinde yayınlanan “İslâmî Edebiyat Meselesi” yazısını bulabilirsiniz.

Bir Kitap/Site/Dergi Alıntı Bölümünde ;

Ercümend Özkan’ın -İnanmak ve Yaşamak kitabından alınan “Karz-I Hasen, Enflasyon Ve Faiz” yazısını bulabilirsiniz

Dergimizin gündem bölümünde ise, her zamanki gibi özenle seçip iktibas ettiğimiz köşe yazılarını sizlerin istifadesine sunduk, zevkle okuyacağınıza inanıyoruz.

 

Abonelik İçin:mektup@iktibascizgisi.com

İktibas Çizgisi Kayseri Merkez Bürosu: Cumhuriyet Mah. Vatan Cad. Kiraz Apt. No: 21/3 ] Melikgazi/KAYSERİ 

Tel:0537 741 02 33

İktibas Çizgisi İstanbul Temsilciliği: Akşemsettin Mah.Öksüzce Hatip Sok. No:20 Daire1  Fatih / İSTANBUL

Tel: 0 545 648 75 08  

 

 

 

 

 

Daha Fazla

İktibas Çizgisi

İktibas Çizgisi Yönetici

İlgili Makaleler

3 Yorum

 1. Selamun Aleykum, sizleri yeni fark ettim, tağut ile ilgili, sistem ile ilgili tüm görüşlerimiz uyuşuyor, ama garip olan şu ki, hakkı söylediğiniz halde sizleri tutuklamıyorlar, tutuklamama seplerini söyler misiniz, tabiki bunlara hakkı yok ama islam ile ilgili hakkı(gerçeği) söyleyeni normalde tutuklarlar peşlerini bırakmazlar, sizler gibi hakkı konuşan özellikle youtubedaki çoğu kardeşimiz en az 1 kere hapse girmistir, vs vs terör vs vs iftiralar atılmıştır, gerçekden çok garip, acaba sizlerin sakalları yok ,onların var diyemi, acab sakkallarındanmı korkuyorlar 😀
  Neyse, umarım yazdığım yorumu yanlış anlamazssınız, Allah Azze ve Celle sizlerden razı olsun sizin gibiler var oldukça Allahın nuru sönmeyecek biznilAllah, Allah sizlere hayırlı uzun ömürler versin Amin…

  1. Aleykümselam Umut kardeşim
   Bizde sizi tanıdığımıza memnun olduk. İyi dilek ve temennileriniz için teşekkür ederiz. Yazınınızın içinde sorduğunuz soruya aşağıda mealini paylaştığımız ayetin verdiği kanaatindeyiz.
   Allah’a emanet olun selametle kalın.

   İsrâ, 84. Ayet: “De ki: Herkes, kendi mizaç ve meşrebine göre iş yapar. Bu durumda kimin doğru bir yol tuttuğunu Rabbiniz en iyi bilendir.”

   1. Allah Teâlâ, doğru olan yolu Kur’an vasıtasıyla insanlara bildirmiştir. Eğer tuttuğumuz yol Allah’ın kitabı ve Resûlullah (s.a.s.)’in sünnetine uygun ise bu yol doğru bir yoldur. Allah bizlere en doğru yolu aklımızda ve kalbimizde sabit kılsın inşeAllah

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir