DuyurularEtkinliklerGenel

İktibas Çizgisi Aralık Sayısı Yayınlandı

İktibas Çizgisi Aralık 2023/466-74. Sayısı Abdullah PAMUK’un kaleme aldığı “SİYO-NAZİ’LERİN SOYKIRIMI “İKİ YÜZLÜ”LÜĞÜN DEĞİŞİK TEZAHÜRLERİ” manşeti ile okuyucusuyla buluşuyor.

Bu sayımızda, Kavram Bölümünde “İslam’da Cihad Kavramı” konusunun işlendiği yazıyı okuyabilirsiniz.

Düşünce yazılarında;

Hüseyin Bülbül’ün “Kur’an, En Güçlü Bir (Problem Ve Hurafe) Çözücüdür” Osman COŞKUN’un “Gelin Allah’ın Dedikleri İle Yetinelim Ne Demek İstediğini Allah’a Bırakalım” Hamdi AKAN’ın “Gökten Ateş Sağanağı Yağarken”  Muhammed CELİL’in   “Müşrikler ve Allah İnancı (1)” Haydar ÖZTÜRK’ün “Ahlakın İnşasında Yasaklar”   Harun GÖRMÜŞ’ ün “Orta-Çağ Karanlık Mı, Aydınlık Mı?” Şeref BÜLBÜL’ün “İsrail Vur Vur Filistinli İnlesin” Müslüman Alemi Dinlesin” Kadir TURAN’ın “Düşüncenin Dürüstlüğü (İoanna Kuçuradi’ye atfen)” yazılarını bulabilirsiniz.

Sanat-Edebiyat Bölümünde;

Enes GÜNASLAN’ın hazırladığı Abdurrahim TOPRAK’ın “Naklen Soykırım: Gazze” ve  Emir Maruf ŞATIR’ın GZT.com’da yayınlanan “Çağrı filmi nasıl çekildi?” Mustafa Akkad anlatıyor” yazılarını bulabilirsiniz.

Bir Kitap/Site/Dergi Alıntı Bölümünde ;

Ercümend Özkan’ın İnanmak Ve Yaşamak kitabından “Akıllılık Ve Akılcılık” yazısı Dünya bizim sitesinden Esad Eseoğlu’nun hazırladığı  “Tünel- Gazze’de Yaşamak” Mehmet Akif Ersoy’a ait kitabın özeti ve Alev Alatlı’ya ait “Sonu Zorlayanlar” yazılarını bulabilirsiniz

Dergimizin gündem bölümünde ise, her zamanki gibi özenle seçip iktibas ettiğimiz köşe yazılarını sizlerin istifadesine sunduk, zevkle okuyacağınıza inanıyoruz.

 

Abonelik İçin:mektup@iktibascizgisi.com

İktibas Çizgisi Kayseri Merkez Bürosu: Cumhuriyet Mah. Vatan Cad. Kiraz Apt. No: 21/3 ] Melikgazi/KAYSERİ 

Tel:0537 741 02 33

İktibas Çizgisi İstanbul Temsilciliği: Akşemsettin Mah.Öksüzce Hatip Sok. No:20 Daire1  Fatih / İSTANBUL

Tel: 0 545 648 75 08  

 

 

Daha Fazla

İktibas Çizgisi

İktibas Çizgisi Yönetici

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlginizi Çekebilir

Kapalı