DuyurularEtkinliklerGenel

İktibas Çizgisi Temmuz Sayısı Yayınlandı

İktibas Çizgisi Temmuz 2024/466-81. Sayısı Abdullah PAMUK’un kaleme aldığı “Bölgesel ve Küresel Düzlemde “SAVAŞ” VEYA “UZLAŞMA” manşeti ile okuyucusuyla buluşuyor.

Bu sayımızda, Kavram Bölümünde Kulluk konusunun işlendiği yazıyı okuyabilirsiniz.

Düşünce yazılarında;

Hüseyin Bülbül’ün “İslâmda İstişarenin Önemi” Osman COŞKUN’un “Vahyin Kaynağında İnsan Unsuru Görme Sapkınlığı!” Hamdi AKAN’ın “MEKKE’NİN ““Güçlü Allah İnancı”?” Muhammed CELİL’in  “Sâbikûn/Öncü Olabilmek” Haydar ÖZTÜRK’ün “Nebe Suresi ve Yorumu” Kadir TURAN’ın “Anne, Baba; Biz Kimiz” yazılarını bulabilirsiniz.

Sanat-Edebiyat Bölümünde;

Enes GÜNASLAN’ın hazırladığı Muaz ERGÜ-dibace.net’te yayınlanan “Cemil Meriç, Tefekkür Göğünde Münzevi Bir Yıldız”fikircoğrafyası.com’dan Serhan Yücel’in “Osmanlı Devleti’nde Gayrımüslim Okulları” ve Fadıl KARLIDAĞ’ın “Sevgili Gazze” kitap tanıtım yazılarını  bulabilirsiniz.

Bir Kitap/Site/Dergi Alıntı Bölümünde ;

Ercümend Özkan’ın -İnanmak Ve Yaşamak kitabından “Dindar-Dinci”  Kemal SAYAR’ın röportajı “Birbirini İki Cihan Cenneti İçin Teşvik Eden Yol Arkadaşıdır Eşler” GZT.comdan Yusuf Sami Kamadan’ın “İsrail’in Tüfeğine Mermi Sürenler”  euronews’den “Filistinli Gruplar El Fetih ve Hamas Anlaşmaya Ne Kadar Yakın, Ortak Noktada Buluşabilirler Mi?” ve İNSAMER’den Veyis ULUYURT’un “Küresel Sistem’de Yeni Arayışlar” yazılarını bulabilirsiniz

 

 

Abonelik İçin:mektup@iktibascizgisi.com

İktibas Çizgisi Kayseri Merkez Bürosu: Cumhuriyet Mah. Vatan Cad. Kiraz Apt. No: 21/3 ] Melikgazi/KAYSERİ 

Tel:0537 741 02 33

İktibas Çizgisi İstanbul Temsilciliği: Akşemsettin Mah.Öksüzce Hatip Sok. No:20 Daire1  Fatih / İSTANBUL

Daha Fazla

İktibas Çizgisi

İktibas Çizgisi Yönetici

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir