GenelYazarlardanYazılar

İnsanlar Uysaydı Kur’an’a Ortaya Çıkarmıydı Corona

Sözlerime Allah (CC) ‘nun şu dikkat çekici ayetiyle başlamak istiyorum.

( Akıllarını çalıştırmayanların üstüne pislik yağar . Yunus Sur.100.Ayetinin sonu ) Bu ayetle yola çıkalım. Allah (CC ) ‘nun hiçbir ayetinin boşuna olmadığına göre neden böyle bir ikazda bulunuyor. Rabbilalemin sünnetullah olarak dünyayı artı eksi hesabı, adalet ,hâk, hukuk, kanunlar üzere düzenleyip planlayarak insanoğlunu yaratmış. Yaşam sistemi olarak peygamberleri kitaplarını örnek olarak yaşamış, anlatmışlar.Allah ( CC) insanoğluna da iradesine göre iki seçenek verdi.Onun sıratıl müstekiymine uymak veya uymamak yaşam neticesine göre de cennet veya cehennem. Şöyle bir hatırlatma yapıyor , yemin ederek , ( Andolsun ki cehennem için cinlerden ve insanlardan çok sayıda kişiyi yarattık( hazırladık)  , (benim istediğim yoldan gitmeyenlerin ) kalpleri vardır  kavrayıp anlamazlar, gözleri vardır ( hak , hakikati) görmezler ,kulakları vardır işitmezler , bu gibiler hayvanlar gibidirler, hatta daha da aşağıdırlar.İşte onlar gafil olanlardır .Araf Sur.Ay.179). Gafil olmak, habersiz, aramayan sormayan, aymaz ,hazırlıklı olmayan, emredildiği gibi yaşamayan , peki ne yapıyorlar ?  burada sözlerim sadece kâfir alemine değil , Müslüman alemine de değinmek istiyorum. Birçok olumsuzlukların sebebi kâfir alemi olsa da Müslümanlar da onlarla beraber oldular. Çoğunlukla ses çıkarmadılar.  Onlar ,onlar var ya !  kendilerine göre kanunlar yaptılar. Allah ‘ın kanunlarını kaale almayıp arkaya attılar. Hiç düşünmediler , Allah ‘ın kanunları bir gün tecelli edecek ,gökten her yerden bela , mikrop yağacak . Onlar hep beraber Allah ‘ın tabiatına müdahale ettiler. Nebatların , tohumların DNA ‘sını bozdular , havayı, suyu yeşili bozdular . Bunları yaparlarken tek amaçları vardı, daha çok kazanmak. Bunun için insanlığın değerli nesi varsa onu da bozdular. Adaleti, Hâk Hukuku, Ahlakı , Sevgiyi  Saygıyı ,Namusu, Teraziyi bozdular. Kadın Erkek kişiliği bozulmuş , homoseksüeller , lezbiyenler , kim kiminle belli olmayan bir zamana gelinmiş, gayet normalmiş bir hale gelmiş olanlar,  alan razı satan razı şu uyarıyı hiç umursamamışlar . Aşağısı yeryüzü bize ait , Allah , Tanrı göklerde , yaz tatilinde, bakalım öyle mi ! ( Gaybın anahtarı onun katındadır, ondan başkası hiçkimse gaybı bilmez ( yarın ne olacağını) .Karada ve denizde olanların tümünü O bilir , O bilmeksizin bir yaprak bile düşmez . Karanlıkların takini bir tane yaş ve kuru dışta olmamak üzere hepsi ( herşey) apaçık bir kitaptadır.Enam Sur.Ay.59).

( Peki yeryüzünde gezin dolaşın ( bakalım) sonra yalanlayanların ( kaale almayanların ) sonu nasıl oldu ( olacak)  bir görün . Enam Sur.Ay.11) .

Bugün görülüyor ki insanlık bir felakete doğru gidiyor. Yaptıkları , ettikleriyle dünyayı yaşanılmaz hale getiriyorlar. Savaşlar, kıyımlar, sürgünler insanların sırtından kazancından , kazanmak için hertürlü adaletsizliği mübah görüyorlar. İnsan öldürmek için silah üretiyorlar, mikrop üretiyor ,hastalık yayıyor, sonra ilacını aşısını icat edip satıyor. İnsanları bu şekilde sömürüyorlar. Dünyanın hakimleri onlarınmış gibi sorumsuzca zalimce davranıyorlar. Halbu ki ( Kuran ile apaçık bir davet gelmiştir , buna rağmen sırtını dönüp duymazdan görmezden gelen ( gelenlerden) daha zalim kim ( kimler) vardır. Ayetlerimizden yüz çevirip başkalarını da ondan uzaklaştırmaya çalışanları şiddetli bir azapla cezalandıracağız. Enam Sur.Ay.157.’nin sonu ).

İşte dünyayı insanlar ne hale getirdi. Bunu yaparken gayri Müslümi, müslümanı hiç düşünmemişler, Allah (CC) bunun bu dünyada cezasız belasız kalmayacağını ,er veya geç Allah (CC) bir çok uyarılar yapıyor olmasına rağmen yine anlamıyorlar. Sosyolojik, ekolojik yalanları üreterek   sıfatlaştırarak insanları oyalamak, akıllarını karıştırmaktan ilim yaptıklarını empoze ettiler, ediyorlar. Buna en çok ta müslümanım diyenler kanıyorlar. Bana dokunmayan yılan bin yaşasın , varsın kime dokunursa dokunsun hesabı bir yaşam. Rahatlıklarını,  kendi mutluluklarını düşünen egoist bir müslüman toplumu, istisnalar hariç. Depremler, seller, fırtınalar, hortumlar, ufak tefek kazalar oluyor yine ibret almıyor, idrak edip düşünmüyorlar. Birçok şeye kader gözüyle bakıyorlar. Bu başa gelenler sizin yapıp ettiklerinizdendir.  Şuara 30 dakini zaten anlamıyorlar . Onun arapçasını ezberlemişler bunun sevabı yeter diye umut ediyorlar. Hiçbir değişim yok   halbuki ( Sizler Allah’ın istediği şekilde nefislerinizdekileri değiştirip (yaşamadıkça) ben sizi değiştirici değilim. Rab Sur.Ay.11) . Devamla( Allah ‘ın nankörlük ederek verdiği nimetleri düşünmeden ( okumadan) görmezden gelip hakikatlerden yüz çevirenler ise hâk ettikleri ateşe atılarak yürek yakan umutsuzluk içinde kalacaklar.Vakıa Ay.Sur.92/94). İşte bunu ibret alıp okuyup anlayıp yaşamayınca her ne kadar da bugünkü Corona mikrobun türlü hilelerle çalışma neticesinde dünyayı bugün evlere kapatmışlar .Fakat unutmayalım her şeyi yaratan Rabbimiz mikropları da yaratıyor . İşte akıllarını verilen Kitabımız Kuran’a uymayanlara da bu belayı   bu musibeti vermiştir, bu işin lami cimi yoktur diye düşünüyorum.  Bu dünyanın bir de öteki dünyası var. Şu ayete bir kulak verelim, artık düşünmeye başlayalım.

( Hepiniz sonunda Allah ‘a döndürülüp davetime karşı tanıdığınız tanrınızdan hesaba çekileceksiniz, bu Allah ‘ın gerçekleşmesi kesin  vaadidir. İnsanı yaradan ve nasıl yaşaması gerektiğini belirleyip bildiren O’dur.  Allah iman edip gereklerini yerine getirmek için gayret edenleri hâk ettiklerinden çok daha fazlasıyla ödüllendiriliceklerdir. Hakikati inkara kendilerini şartlandırmış olanlara ise cehennem de kaynar sudan bir içecek ve can yakıcı ateşten bir azab vardır. Yunus Sur.Ay.4). Ey insanoğlu senin dünyan , ömrün çok çok kısadır. Ahiret dünyası sonsuzdur. Sizin bir hesabınız varsa Allah ‘ında çok çok hesapları var. Benim nacizane demem şu ki insanoğlu yoldan çıkmış daha çok pay almak , para kazanmak için bu bir mikrop operasyonudur. Onlar hazırlamış, Allah da belayı verdi. Ben bu yönden bakıyorum. Müslümanım diyenler , camilerin bazı günler tıklım tıklım dolduruyorlardı , mescidi haram , medineyi münevvere şimdi ne oldu ! gerçekten iman etmemiş bu mukaddes yerleri rutin ziyaret haline getirmişler, gidip gelmeler  , girip  çıkmalar  devam etti etti , ama değişen bir şey yok , şuur yok   , islami samimiyet yok, cami avluları laga luga yerleri oldu. Şimdi de Allah( CC) bu yerleri ellerinden aldı. Boş cami minarelerinden ezan sonrası dua ediliyor , bu vesile ile Corona virüsü kaçacak delik arıyor. 15 Temmuz da da benzer durumlar olmuştu. Tabi ki önlemler alınacak   ilaçlar , aşılar aranacak  ,  ama neden böyle olduyu kimler düşünecek ! Benim anlayabildiğim şu , kurunun yanın da yaş da yanacak . Bunlardan ibret çıkarıp Allah ‘ın ipine sarılabilenlere Selam Olsun.

Daha Fazla

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir