GenelYazarlardanYazılar

Neden Niçin Savaşıyorlar, Dost Kim, Düşman Kim?

Bir anlayabilsek, ne dersiniz biraz anlamaya çalışalım mı ?

Napolyon ne demiş; ” Para, Para, yine Para” . Sonra makam, koltuk, ne koltuklar var, pahalı derilerden yapılmış, kıvrım kıvrım, pırıl pırıl, sonra mekânları , sarayları var.Oraları savaşı kazananlar hakederler. İşte bunun için her zaman savaşmaları lazım. Hem de ne savaş. Vahşi hayvanlar bile avına fazla can çektirmemek için nefes borusundan yakalar, avı çabuk can verir. Peki bu insanlardan savaşçılar öyle çabuk çabuk öldürmezler, süründüre süründüre, yavaş yavaş, tarihlere yayarlar. Kasaları dolar, göbekleri şiştikçe şişer. Sizce ben masal mı anlatıyorum. Hayır hayır masal değil. Kuran kıssalarında Allah CC . bu insanları anlayabilenlere satır aralarında açık açık açıklıyor. İlk insanlardan beri bu böyle devam ediyor.Peki neden hiç düşündük mü ? Dinsizliğin dünyalık için kazanç hırsı. Allah CC. insanoğluna iki seçenek sunmuş. Din ve Dinsizlik. Şimdi gelin dünya yüzüne bir bakalım. Ne kadar dinsizlik, o kadar insanların kanını döken haklarını gaspeden devletler. Bunlar bu dinsizler insanlara huzur refah getirir mi , bunlardan dost olur mu ! bir anlayabilsek…

Dünyaya baktığımızda sözüm ona dinler var, bugün yaşanan İslam da dahil. Bu dinler hep maddiyatı elde etmek için hak yiyor. Zayıf fakir insanların namusu dahil herşeylerini sömürüp zulümle onların yaşam haklarını da ellerinden türlü bahanelerle savaşlarla alıveriyorlar. Onun için sonuna kadar savaşacaklar. İnsanları yok eden silahlar icat edecekler, savaştıracaklar. Kim, kimler ne zannediyorlar da bu zalimleri dost sayıyor, dostum diyebiliyorlar. Kâfirden, dinsizden dost olur mu? Kafayı kuma gömüp dost bilenler bugün adı Müslüman ülkelerdeki ölümleri, sürgünleri, yıkımları ne zaman görecekler! İşt Allah CC.’ın ayeti tecelli ediyor. Bu ayet ben Müslümanım diyenlere hitaptır, duymayanlara, duymak istemeyenlere duyurulur. ( Andolsun, Cehennem için cinlerden ve insanlardan çok sayıda kişiler yarattık ( hakedenlere hazırladık) onların kalpleri vardır kavramazlar ( idrak etmezler) , gözleri vardır görmezler, kulakları vardır ( Hak ve Hakikati ) işitmezler. Bu gibiler hayvanlar gibidirler, hatta daha da aşağılıktırlar. İşte onlar kafil olanlardır ( yani bu olayların farkında değiller) (Araf Sur.Ay.179).

Birileri efendim onların dini, şunların dini diyerek ortalık dinden geçilmez oldu. Bu söylemi de en çok Müslümanım diyenlerin büyükleri söylüyorlar. Zulümü yapanların dinleri varmış gibi kabulü şayen sayıyorlar. Kimse kusura bakmasın bugün dünyada akan Müslümanım diyenlerin kanının akmasının yegane sorumlusu büyük büyük sayılanların Müslümanım diyenlerin kandırmaları, uyutmaları,koyun yerine koyanların veballeridir. Bizleri yaratan Allah CC. bizi İslam dini ile şereflendirdi.Hitabı da şöyledir; (Bugün dininizi tamamladım, kemale erdirdim.Size din olan nimetimi tamamladım ve sizin için din olarak İslamdan razı oldum (Maide Sur.Ay.3) ). (Kim (kimler),İslamdan başka din ararsa O ( onlar) bilsin ki o din ( öyle bir din olarak) kabul edilmeyecek, o (onlar) ahirette de ( zarar görenlerden) zarara uğrayanlardandır(Ali İmran Sur.Ay.85) ).

Bizler ne zaman burnumuzun dibinde ki zalimleri tanıyacağız.Kendi kitabımız Kuran’ın kurallarına uyma yerine kimlerin kanun ve kurallarına uymuşuz. Halbuki Allah CC. ( Zalimlere sakın sempati duymayın, onları desteklemeyin ( onları dost edinmeyin) yoksa size ateş dokunur. Sizin Allah’tan başka dostlarınız yoktur. Sonra size yardım da edilmez. (Hud Sur.Ay.113) ). Bugün batı, hristiyan ve yahudilerin yaptıkları zulümleri hergün dizi gibi seyrediyoruz. Buna yani bu batı dediğimiz gayri müslümlerin yaptıklarına ben pek te şaşmıyorum. Kur’an ‘da Allah CC.zaten onları bize tanıtıyor. Bizler Kur’an’ı rehber edip ne dediğini dilimize göre anlayıp ne yapıyoruz veya yapmıyoruz. Beni en çok düşündürüp üzen İslam aleminin vurdum duymaz tavrıdır, gayri müslümleri dost edinmeleridir. Arap yarımadasındaki giysileri ile Kur’an’ı arapçadan en güzel okumaları dır !  İnsan öldüren silahları kâfirlerden temin etmeleri, birbirlerine karşı kullanmaları dır ! Bugün dökülen kanların sebebi olmaları onların dini islamları sorgulanması gerekiyor. Kızılacak birileri varsa o da islama ihanet edenlerdir. Buna da tarihler boyunca şahit olmaktayız. Bu anlattıklarım büyük büyük savaşlardır , bir de komşu komşu ile kardeş kardeşle, akraba akraba ile islamı bölen tarikatlar da birbirleri ile dünya mal ve menfaati için ufaktan ufaktan savaş veriyorlar. Bunu nereye koyacağımızı bilemiyorum, sadece şaşırıp kalıyorum.Aklını çalıştırmayanların üzerine pislik yağar ayeti ( Yunus Sur.Ay.100 )tam da bu durumları ifade ediyor diye düşünüyorum.

Ben bugün şunu söylemeden geçemeyeceğim Müslüman alemi Allah CC.’ın  Kuran’ını hayat nizamı yapmadıktan sonra ne dualar, ne kandiller,ne kadir geceleri, ne haclar, ne de umreler bizlere asla yarar sağlamayacaktır ,  Asırlardır bir faydası oldumu ki !

Bakın ne hallere geldik, Kur’an’ın cevabına bir kulak verelim ( Bir topluluk ( yani İslam toplumu) kendi nefislerindekileri Allah’ın gönderdiği vahiyleriyle değiştirmedikçe Allah onların halini değiştirici değildir( Rad Sur.Ay.11).Bu ayet bugünümüzü izah etmiyor mu ! ( Her kim ( kimler, yani Müslümanlar) Allah’ı bırakarak şeytanı ( şeytanlaşmışları) dost edinirse o (onlar) apaçık bir ziyana girmiş olurlar (Nisa Sur.Ay.118) ).

(Şeytan böylelerine boş vaatlerde bulunur, onları boş kuruntularla oyalar, şeytanın vaatleri akılları karıştırıp aldatmaktan ibarettir. Şeytanın( ve  şeytanlaşmışların) gideceği yer Cehennemdir, oradan bir çıkış yolu yoktur (Nisa Sur.Ay.119/121) ).

Bu Ayetler benim ne dediğimi, ne demek istediğimi anlatıyor kanısındayım. Her inandım iman ettim diyenler kendilerini sorgulayıp ne kadar sorumlu olduklarını düşünmeleri dileğimle.

Düşünüp doğrulanlara Selam Olsun.

Selam ve Dua ile.

Daha Fazla

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir